Ayanna Lloyd Banwo

Jej debiutancka powieść When We Were Birds zdobyła nagrodę Bocas Prize for Caribbean Literature 2023, nagrodę Authors' Club Best First Novel Award i znalazła się na krótkiej liście do Jhalak Prize i McKitterick Prize.

więcej

Felicia Berliner

Uzyskała tytuł magistra sztuk pięknych (MFA) na Uniwersytecie Columbia. Swoje teksty publikowała na portalach: Lithub, PB Daily i Breakwater Review.

więcej

Mariana Enriquez

Argentyńska pisarka i dziennikarka, jeden z najważniejszych współczesnych głosów w literaturze latynoamerykańskiej.

więcej

Virginia Feito

Urodziła się w 1988 roku w Madrycie. Dzieciństwo spędziła w Londynie i Paryżu, a następnie studiowała w Queen Mary University of London.

więcej

Jodie Chapman

Urodzona i wychowana w Anglii, przez dekadę pracowała jako fotografka, po czym wróciła do swojej pierwszej miłości – pisania.

więcej

James McBride

Amerykański pisarz i dziennikarz, saksofonista jazzowy, wykładowca na Uniwersytecie Nowojorskim. Laureat National Book Award oraz licznych nagród za pracę kompozytora.

więcej

Lydia Millet

ma na koncie kilkanaście powieści oraz zbiorów opowiadań. W 2010 roku znalazła się w finale Nagrody Pulitzera

więcej

Alan Moore

Jest angielskim pisarzem uznawanym powszechnie za najlepszego i najbardziej inspirującego scenarzystę w historii komiksu.

więcej

Emma Stonex

Angielska autorka urodzona w Northamptonshire 1983 roku. Przez lata publikowała powieści pod różnymi pseudonimami, a Latarnicy to jej debiut pod własnym nazwiskiem.

więcej

C Pam Zhang

C Pam Zhang – urodzona w Pekinie, wychowała się w Stanach Zjednoczonych. Autorka książki Ile z gór tych złota.

więcej